ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ – ହେ ଭଗବାନ, ଛୋଟ ପିଲାଟି ଅଜଣା ରୋଗରେ ପୀଡିତ, ଅର୍ଥ ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା ଅଧାରେ ଅଟକିଛି, ତାଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚୟ ଗୋଟିଏ ସେୟାର କରନ୍ତୁ

ରାଜ୍ୟ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଏକ ବିଷୟ ରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣ ଶୁଣିବା ପରେ ଆପଣ ଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରିଯିବ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଯେବେ ମଣିଷ କୌଣଶୀ ଅସୁବିଧା ରେ ପଡିଥାଏ ଓ ସେ ତାର ସାମ୍ନା କରି ପରି ନଥାଏ ତ ସେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଛୋଟ ଦିନ କଥା ମନେ ପକାଇ ଥାଏ ଓ ଭାବିଥାଏ ଯାଏ ଛୋଟ ପିଲା ଥିବା ସମୟ ରେ ହସ ଖୁସି ରେ ଖେଳୁଥିଲା , ଖାଉଥିଲା ଶୋଉଥିଲା ଏହି ଭଳି ଭାବନା ଭାବିଥାଏ କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁଗଣ ସମସ୍ତ ଭାଗ୍ଯ ରେ ନଥାଏ ଛୋଟ ପିଲା ବେଳୁ ବୁଲିବା ,ଖେଳିବା ,ନାଚିବା ଇତ୍ୟାଦି ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ନାଚ,ଗୀତ,ଖେଳ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଶିଶୁ ଅଛନ୍ତି ଏହା ଖେଳିବା ପାଇଁ ଅସମର୍ଥ ଯେମିତି କି କାହାର ହାତ ନଥିବ, ଗୋଡ ନଥିବ,କାହାକୁ ଦେଖା ଯାଉ ନଥିବ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଯେଉଁ ପିଲା ବିଷୟ ରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ତାର ହାତ,ଗୋଡ,ଆଖି ଭଳି ସବୁ ଜିନିଷ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଅସମର୍ଥ , ଆପଣ ଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କଥା ଟି ସତ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପିଲା ଟି ର କଣ ହୋଇଛି ଜାଣିବା ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ଭଳି ଦୁଃଖ ଦେଲା ଭଳି ଖବର ଟି ଆସିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ବ୍ଲକ ର ଝାଡବନ୍ଦ ଗ୍ରାମ ରେ । ଏହି ଗ୍ରାମ ରେ କୃଷ୍ଣ ସେଠି ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ସୁମିତ୍ରା ସେଠୀ ଙ୍କ ଏକ ମାତ୍ର ପୁଅ ଆୟୁଷ , ଯିଏ କି ଅଜଣା ରୋଗ ରେ ପୀଡ଼ିତ ହୋଇଛି । ଆୟୁଷ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇ ସରିଲାଣି ଓ ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ରୁ ଯାହା ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମିଳିବା କଥା ସବୁ କିଛି ମିଳି ଗଲାଣି । ବାପା କୃଷ୍ଣ ସେଠି ମଧ୍ୟ ବହୁ ଜାଗା ରୁ କରଜ ପାତି କରି ପୁଅ ର ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜି ସାର୍ଥକ ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ଏକ ପ୍ରତିଭା ଶୋ ଯାହାର ନାମ ହେଉଛି ରଜ କୁଇନି । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଭା ଆସିଥାନ୍ତି ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଦେଖେଇ ବିଜେତା ହବାକୁ ,। ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ କେବଳ ଝିଅ ମାନେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଦେଖେଇ ପାରିବେ ।

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ ଆମ୍ ରାଜ୍ୟ ର ଅନେକ ଝିଅ ଆସିଥାନ୍ତି ଅନେକ ସ୍ଥାନ ରୁ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ଭଲ ନାଚ, ଅଭିନୟ ଯଦି ଜାଣି ଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣ ଏହା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଅଟନ୍ତି । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ,ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏଥିରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଭା ଯୋଗ ଦେଇଥାନ୍ତି କିଏ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ର ଉତ୍ତର ଦେଇକି ଆଗ ପର୍ଯ୍ୟା କୁ ଯାଇଥାଏ ତ ଆଉ କିଏ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ର ଉତ୍ତର ଭୁଲ୍ ଦେଇ ଘର୍ କୁ ଚାଲିଯାଇ ଥାଏ । କରାଇ ସାରିଲେଣି । କିନ୍ତୁ ଡକ୍ଟର ମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ପୁଅ ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜି ସାର୍ଥକ ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ଏକ ପ୍ରତିଭା ଶୋ ଯାହାର ନାମ ହେଉଛି ରଜ କୁଇନି ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଭା ଆସିଥାନ୍ତି ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଦେଖେଇ ବିଜେତା ହବାକୁ ,। ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ କେବଳ ଝିଅ ମାନେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଦେଖେଇ ପାରିବେ । ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ ଆମ୍ ରାଜ୍ୟ ର ଅନେକ ଝିଅ ଆସିଥାନ୍ତି ଅନେକ ସ୍ଥାନ ରୁ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ରେ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ଭଲ ନାଚ, ଅଭିନୟ ଯଦି ଜାଣି ଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣ ଏହା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଅଟନ୍ତି । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରଜ କୁଇନି ଅଡିସନ ,ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏଥିରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଭା ଯୋଗ ଦେଇଥାନ୍ତି କିଏ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ର ଉତ୍ତର ଦେଇକି ଆଗ ପର୍ଯ୍ୟା କୁ ଯାଇଥାଏ ତ ଆଉ କିଏ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ର ଉତ୍ତର ଭୁଲ୍ ଦେଇ ଘର୍ କୁ ଚାଲିଯାଇ ଥାଏ । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଯାଏ ହବ ଓ ଏଥିପାଇଁ ବହୁତ ଗୁଡିଏ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହବ ସେଥିପାଇଁ ବାପା,ମା ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଓ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀ ଙ୍କୁ କିଛି ଅର୍ଥ ସହାୟତା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆୟୁଷ ବର୍ଷ ମାତ୍ର 5 ବର୍ଷ କିନ୍ତୁ ଅଜଣା ରୋଗ ତାର ଶରୀର ଭିତରୁ ତାକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଦଉଛି ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଯଦି କିଛି ଅର୍ଥ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ତଳେ ଦିଆ ଯାଇଥାଇଥିବା ଠିକଣା ରେ ସହଯୋଗ ର ହାତ ବଢାନ୍ତୁ –

ନାମ – କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ
ଗ୍ରାମ-ଝାଡବନ୍ଦ
ପୋଷ୍ଟ-ଝାଡବନ୍ଦ
ଭାୟା -ଧରାକୋଟ
ଜିଲ୍ଲା- ଗଞ୍ଜାମ
ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର- ୯୭୭୭୧୧୪୪୪୯

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *